Těžba a úprava nerostných surovin, zejména břidlice a žuly, je základním segmentem dlouhodobé strategie společnosti PREMIOT těžební, a.s. patřící do investiční skupiny Premiot Group, a.s.. V této souvislosti byly v roce 2020 realizovány akvizice dvou břidlicových dolů a v roce 2021 dvou žulových lomů.

K hlavním cílům PREMIOT těžební, a.s. patří obnova těžby a úpravy břidlice za účelem ušlechtilé výroby, obnova řemesla a bývalé slávy břidlicových dolů na severní Moravě. Strategie rovněž počítá s pořízením dalších báňských akvizicí. Surovinový deficit v České republice a Evropské unii se stále prohlubuje.

Naše doly a lomy

Moravská břidlice

Naše břidlicové doly Lhotka a Nové Oldřůvky se nachází v pověstné břidlicové oblasti v okolí Budišova nad Budišovkou. V této lokalitě se těžilo odnepaměti, neboť se zde nachází jedno z nejkvalitnějších ložisek jílových břidlic ve střední Evropě. Hlubinnou těžbou se získává jadrná a neporušená surovina, která splňuje i ta nejpřísnější kritéria kvality.

Důkazem o kvalitě a trvanlivosti břidlice z této lokality jsou domy, postavené na přelomu 18. a 19. století, které jsou dodnes pokryté původní břidlicí. Oba břidlicové doly disponují vytěžitelnými zásobami kvalitní štípatelné břidlice v miliónech kubických metrů, což představuje životnost plánované výroby v řádu stovek let.

Česká žula a Slovenská žula

Českou a slovenskou žulu těžíme v našich lomech Čierny Balog ve středním Slovensku a Vápenice u Sedlčan. Žulový lom Čierny Balog, produkující především drcené kamenivo pro liniové a jiné stavby, je nyní ve fázi těžby drceného kameniva a přípravě k těžbě pro ušlechtilou výrobu. Těžba drceného kameniva ve výši cca 200 kt ročně je kompletně vyprodána až do roku 2022.

Těžba a úprava žuly z lomu ve Vápenici je zaměřena téměř výhradně na speciální ušlechtilou výrobu, což se odráží ve významných referenčních realizacích v rámci střední Evropy – mezi nimiž jsou například dlažby Pražského hradu, Staroměstského náměstí či plzeňského náměstí Republiky. Oba lomy disponují vytěžitelnými zásobami více než 10 milionů kubických metrů. To představuje jejich životnost minimálně na 60 let.

Dluhopisy

Aktuálně nejsou k dispozici žádné dluhopisy k prodeji.

Předchozí emise dluhopisů naleznete v archivu dluhopisů.

Informace na webových stránkách jsou propagační sdělení Emitenta. Emitent důrazně doporučuje, aby si potenciální investoři přečetli emisní podmínky dluhopisů, nežli učiní investiční rozhodnutí, aby tak plně pochopili potenciální rizika a výnosy spojené s rozhodnutím investovat do dluhopisů.

Máte zájem investovat do dluhopisů nebo potřebujete poradit?

Nahlédněte do častých dotazů nebo nám nechte kontakt, ozveme se vám.

Napište nám, rádi se Vám ozveme zpět.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů. *

Uděluji souhlas s použitím svých osobních a kontaktních údajů pro účely telemarketingu a nabídky služeb společnosti.

Položky formuláře označené * jsou povinné.

Zákaznická podpora

Jana Sobolová

Jana Sobolová

Client Support

+420 608 957 905
j.sobolova@premiot.com